Jak się pozbyć trądziku

Chociaż wygląd dla wielu jest cechą drugorzędną, z pewnością problemy skórne obniżają poczucie atrakcyjności i powodują dyskomfort. Jednym z nich jest trądzik, który wbrew niektórym mitom może przydarzyć się nie tylko osobom w wieku dojrzewania. Jak się go pozbyć? Jak dbać o cerę trądzikową? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania znajdziesz w kolejnych akapitach niniejszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Jak pozbyć się trądziku?

Aby pozbyć się trądziku, należy przede wszystkim określić przyczynę jego powstawania. Istnieje bowiem kilka rodzajów trądziku, a kluczem do efektywnego leczenia jest odnalezienie przyczyny. Jeśli więc na Twojej skórze pojawiają się tego rodzaju niedoskonałości, zgłoś się do dermatologa. Specjalista dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu przeprowadzi odpowiednie badania, które pozwolą na określenie przyczyny pojawienia się problemu. Dzięki temu można dobrać skuteczne środki leczenia, które pozwolą na pozbycie się trądziku. Niezależnie od przyczyny jego występowania, niewątpliwie bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Więcej porad na ten temat znajdziesz poniżej.

Pielęgnacja skóry trądzikowej

Ważnym krokiem odpowiedniej pielęgnacji, jest oczywiście oczyszczanie. Musi odbywać się każdego dnia, gdyż codziennie skóra narażona jest na kurz i inne zanieczyszczenia, które negatywnie wpływają na jej stan oraz wygląd. Toniki oraz żele oczyszczające są dobrymi środkami, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia. Warto dokładnie czytać i analizować skład produktów. Nie powinny się w nim znaleźć składniki, które mogłyby podrażniać czy wysuszać skórę. Warto zwrócić uwagę na dobrej jakości kosmetyki naturalne, które odznaczają się wysoką efektywnością, są także bezpieczne i nie powodują występowania reakcji alergicznych.
Dla jak najlepszych efektów, trzeba poza codziennym oczyszczaniem twarzy, zajmować się także usuwaniem martwego naskórka. Peelingi mechaniczne mogą pogarszać stan cery, dlatego należy wybierać peelingi enzymatyczne.
Nawilżanie skóry trądzikowej to kolejny ważny etap. Rano warto postawić na lekki odżywiający krem, który matuje i wycisza nadprodukcję sebum. Wieczorem zaś warto postawić na bogatą wersję kremu, który dobrze nawilży i odżywi cerę trądzikową. Trzeba również codziennie nakładać na twarz krem chroniący przed promieniami słonecznymi.
Warto wybierać kosmetyki, które pochodzą z jednej linii i uzupełniają się. Dobrym wyborem okażą się dermokosmetyki, które można kupić w każdej aptece. Dostępne są preparaty przeznaczone specjalnie do pielęgnacji tego rodzaju skóry, które doskonale zadbają o jej specyficzne potrzeby.

Zabiegi na cerę trądzikową

Poza odpowiednią pielęgnacją i leczeniem, warto skorzystać również z dostępnych zabiegów na cerę trądzikową. Mowa tutaj na przykład o zastosowaniu kwasów, co jest bardzo popularne. Warto postawić na te, które niwelują nadmiar sebum i pozbywają się martwego naskórka. Kolejny zabieg, który jest popularny to peeling kawitacyjny. Dzięki niemu możliwe jest wygładzenie skóry oraz pozbycie się nadmiaru sebum.
Wiele osób z cerą trądzikową, decyduje się na zabiegi laserowe. Wiązki promieniowania działają na naczynia krwionośne, co sprawia, że ulegają obkurczeniu. Zabiegi laserowe są bezpieczne i nie powodują bólu.

Cera trądzikowa – tego nie rób

Niektóre działania powszechnie stosowane, mogą jedynie pogorszyć sytuację. Jeśli masz cerę trądzikową unikaj:
– wyciskania krostek,
– dotykania twarzy brudnymi rękami,
– stosowania kosmetyków o nieodpowiednim składzie,
– używania leków bez konsultacji z lekarzem,
– mocnego makijażu, który nie pozwala skórze swobodnie oddychać,
– przerywania kuracji chwilę po ustąpieniu objawów.
O najważniejszych zaleceniach z pewnością powiadomi Cię specjalista, czyli dermatolog. Warto dopytać go o wszystkie szczegóły i stosować się do otrzymanych porad.

Podsumowanie

Istnieją różne rodzaje trądziku, może stać się on problemem nie tylko w czasie dojrzewania. Wiele dorosłych osób także zmaga się z tego rodzaju niedoskonałościami. Pierwszym krokiem powinno być udanie się na wizytę do dermatologa, aby odkryć przyczynę powstania trądziku, określić jego rodzaj i dobrać odpowiednie środki leczenia. Warto działać jak najszybciej, aby nieodpowiednimi działaniami nie pogorszyć problemu oraz oszczędzić sobie stresu. Niewątpliwie bardzo ważna jest regularna i odpowiednia pielęgnacja. Należy do niej wybierać preparaty, które są przeznaczone do dbania o cerę trądzikową. Nie powinny wysuszać ani wpływać na zwiększenie produkcji łoju. W regularnej pielęgnacji nie może zabraknąć oczyszczania, tonizowania, usuwania martwego naskórka oraz odpowiedniego nawilżenia. Dobrym sposobem na poprawienie stanu cery są zabiegi z wykorzystaniem kwasu lub lasera. Popularny jest także peeling kawitacyjny.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.