Nosidełko dla dziecka

Gdy twój maluszek skończy już kilka miesięcy i już nie przesypia większej części dnia to zaczynasz mieć coraz mniej czasu dla siebie i na obowiązki domowe. Wówczas większość czasu twój Mały odkrywca spędza w twoich ramionach lub swobodnie baraszkujące pomiędzy zabawkami. Jednak jeśli jest spragniony matczynego ciepła i najchętniej nie odrywałby się od maminych rąk, to masz niestety nie wiele możliwości na zajęcie się domem, ponieważ maluszek zajmuje ci cały dzień. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji. Najlepiej szukać rozwiązań, dzięki którym możesz mieć przy sobie maluszka a równocześnie wykonywać proste czynności w domu. W takiej sytuacji doskonale sprawdza się nosidełko dla dziecka. To doskonały sposób na rozwiązanie takiej sytuacji. Dzisiaj powiemy sobie o atutach tego rozwiązania! Zobacz na: https://doux-doux.pl/pl/nosidla-ergonomiczne-dla-dzieci-z-motywem-65

Nosidełka a wiek naszego dziecka

Warto jednak w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na wiek i umiejętności jakimi musi się wykazać twój Mały odkrywca zanim zacznie korzystać z nosidełka. Są to przede wszystkim umiejętność samodzielnego podnoszenia i utrzymywania główki. Jest to warunek konieczny chociaż część nosidełek posiada dodatkowe wsparcie właśnie dla szyi maluszka. Nie są one jednak odpowiednie dla bardzo małych dzieci, podobnie jak sprzedawane również wkładki dla mniejszych dzieci. Kolejna bardzo ważną umiejętnością, która dziecko musi osiągnąć jest siadanie i spędzanie w tej pozycji dłuższego czasu. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ jest to właśnie pozycja, w której przebywa dziecko w nosidełku. Dlatego też jego kręgosłup musi być już na tyle silny i ukształtowany by podołać temu zadaniu bez męczenia dziecka. Tego typu umiejętności maluchy osiągają mniej więcej w siódmym i ósmym miesiącu życia, warto jednak pamiętać, że jest to bardzo indywidualna cechą w rozwoju twojego maluszka i dziecko może ją opanować ciut wcześniej lub później. Dlatego też wcześniej warto obserwować dziecko i jego rozwój. W końcu jego zdrowie i odpowiednia opieka są najważniejsze.
Warto także zwrócić uwagę na sam sposób siedzenia dziecka w nosidełku. W przypadku maluszka prawidłowo siedzącego w takiemu produkcie to wyraźnie widać, że maluszek ma stabilnie podparty kręgosłup i odpowiednio ułożone bioderka, które poznasz po tym, że jego nóżki są szeroko rozłożone. Jeśli jednak dziecko w nosidełku wisi, to znak, że jest ono źle dobrane lub dziecko jeszcze nie potrafi w nim stabilnie siedzieć.

Co warto wiedzieć jeszcze o nosidełku

Z tego też powodu warto zwrócić uwagę na to jak zbudowany jest sam produkt. Jak już wcześniej wspomnieliśmy podpórka na szyję nie gra większej roli, dlatego też z czasem możemy je spokojnie odczepić. Lepiej zwrócić uwagę na sposób podparcia kręgosłupa i miednicy. Jeśli plecki maluszka są stabilnie podparte, to na pewno nosidełko jest pod tym względem odpowiednio dobrane. Warto też wybierać modele o dodatkowym podparciu pupy maluszka. Kolejnym atutem nosidełka jest szeroka część siedziska. Jeśli nóżki twojego małego odkrywcy są szeroko rozstawione a materiał siedziska sięga prawie do kolanek albo przynajmniej do połowy ud, to możesz mieć pewność, że nosidełko jest odpowiednio dobrane. Dzięki takim właściwościom możesz mieć pewność, że twoje dziecko jest bezpieczne w nosidełku.
Warto także zwrócić uwagę na materiał, z którego zostało wykonane nosidełko. Powinien on być przewiewny i z w miarę naturalnego materiału. Dzięki temu masz pewność, że delikatna skóra dziecka oddycha. Kolejny atutem jest również system mocowania. Dodatkowa regulacja powinna znajdować się zarówno przy rączkach, jak i nóżkach maluszka. Wówczas wiesz, że twoje dziecko siedzi stabilnie, a równocześnie ma swobodę ruchów. Również twoja swoboda i komfort jest ważna, ponieważ nosidełko powinno cię odciążać, a nie sprawiać, że będziesz zmęczona i obolała.
Jak widać nosidełka są wyjątkowo funkcjonalne. Pozwalają na większą swobodę ruchów zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Z tego też powodu doskonale sprawdzają się zarówno w domu, jak i na zakupach. To również doskonałe rozwiązanie w przypadku dalszych wypraw, Na przykład w czasie wakacji czy majowego weekendu. W końcu nie w każdych warunkach sprawdzi się wózek czy spacerówka, a na pewno zajmuje on znacznie więcej miejsca niż nosidełko, które możesz spokojnie schować w plecaku czy damskiej torebce. Odwiedź sklep: doux-doux.pl

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *